Перші симптоми коронавірусу у людини (дорослі та діти)

Матеріал призначений для тих, хто цікавиться, які симптоми можуть бути помітні першими і схожі на коронавірус у людини, як дорослих так і дітей. В реальності, перші симптоми коронавіруса у людини можуть проявитись тільки на 14 день після інфікування. Уважно прочитайте статтю і залиште свій коментар.

Covid-19

В грудні виник спалах захворювання 2019-nCoV (новий коронавірус 2019 року), джерелом якого, вважають базар морепродуктів міста Ухань, де також продавали летючих миш и змій.

Переважну форму інфекції, котру провокує вірус, являється респіраторна. Кишкова різновидність зустрічається значно рідше, і переважно у дітей. ГРВІ, котра виникає під дією вірусу, зазвичай триває протягом кількох днів і закінчується повним одужанням. Але в деяких випадках вона може здобувати форму атипової пневмонії або важкого гострого респіраторного синдрому (ВГРС). Ця патологія характеризується високими показниками летальності (38%), оскільки супроводжується гострою дихальною недостатністю.

11 грудня 2020 року ВОЗ надала новому коронавірусу офіційної назви - Covid-19.

Китайський коронавірус симптоми і ознаки в 2020 році

Епідемія коронавіруса 2019-nCoV швидко поширюється, і охоплює нові території. Кількість інфікованих збільшується з кожним днем, що викликає занепокоєння медиків по всьому світу. Вакцини від цього виду збудника поки немає, тому особливо важливо знати характерні симптоми захворювання і своєчасно розрізнити їх у випадку зараження.

Перші симптоми коронавіруса у людини

Небезпека епідемії 2019-nCoV, яка спалахнула в Китаї, полягає в «розмитості» симптомів і недостатньої вивченості збудника. Всього сімейство коронавірусів складається із 39 різних вірусних збудників, які вражають людей і тварин. Нижче ми розберемо основі перші симптоми коронавіруса у людини, а також заходи профілактики. Лікарі вважають, що перше зараження людини виникло під час контакту з хворим ссавцем, імовірно летючою мишею. Кілька днів назад влада КНР підтвердили, що інфікуватись можливо і від хворої людини повітряно-крапельним шляхом.

Особливість коронавіруса полягає в тому, що він може швидко вражати органи дихальної системи (легені), нервові волокна, шлунково-кишковий тракт. Така агресивність вірусу 2019-nCoV і приводить до летальності у деяких пацієнтів.

Загальні симптоми коронавіруса у людини легко сплутати із звичайним грипом або простудою:

 • Лихоманка. Температура зазвичай підвищується до 37-38°С, але у деяких хворих були зафіксовані і більш високі показники термометра. Важливо знати, що при відсутності лікування, температура може, як триматись, так і самостійно повертатись до нормальних показників. Це залежить від характеру перебігу хвороби, роботи імунної системи, індивідуальних особливостей організму.
 • Сухий кашель. Спочатку кашель не доставляє людині значного дискомфорту. Поступово він прогресує, посилюється і приймає форму приступів. Виснажливий сухий кашель утруднює дихання, супроводжується наростаючім болем в горлі і в грудях.
 • Загальне виснаження. Пацієнт відчуває слабкість, повна відсутність сил і енергії. До загальних симптомів приєднуються сильні головні болі і запаморочення. Це часто приводить до втрати свідомості. Якщо коронавірус уражає м’язи, виникають міалгії – інтенсивні м’язеві болі.
 • Утруднене дихання. У більшості хворих, які постраждали від вірусу 2019-nCoV були виявлені важкі ураження легеневої тканини. При цьому легені не здатні повноцінно виконувати свою основну функцію. У хворого виникають напади задишки, йому важко зробити вдих, що погіршується приступоподібним сухим кашлем.
 • Розлади травлення. Попадаючи в тканини шлунково-кишкового тракту, вірус може викликати важкі запалення і порушувати нормальний процес травлення. У людей це проявляється діареєю, нудотою, блювотою, болем в животі.

Інтенсивність цих симптомів відрізняється у кожної людини. Люди похилого віку, які мають сильний імунітет, переносять захворювання легше. Якщо хвороба уражає похилу людину або дитину, високий ризик летальності із-за системного ураження внутрішніх органів.

Перші ознаки коронавіруса людини (у дітей і дорослих)

Давайте розберемось, які перші ознаки коронавіруса у людини можуть виникати після інкубаційного періоду. Після того, як коронавірус проник в організм, наступає інкубаційний період. В цей час вірус розноситься з током крові по органам і тканинам, ніяк не проявляючи себе. Тривалість інкубаційного періоду складає від 7 до 14 днів. Проаналізувавши всі зафіксовані і вивчені випадки розвитку захворювання, лікарі прийшли до висновку, що у більшості пацієнтів інкубаційний період триває близько 10 днів. По іншій інформації, якщо зараження виникає від людини до людини, цей час скорочується до 5 днів.

Тільки по закінченні інкубаційного періоду у зараженої людини проявляються перші симптоми захворювання. До цього моменту хворий не відмічає нездужання, слабкості і лихоманки. Саме в зв’язку з цим, спалах епідемії не вдалось утримати у місті Ухань, де виникло перше зараження. Відлітаючи із Китаю, захворілі навіть не здогадувались, що вивозять з собою небезпечний збудник.

Перші ознаки коронавіруса у людини виражені слабо:

 • незначна гіпертермія (субфебрильна температура в межах 37,1—38,0°C);
 • слабкість, втома;
 • відсутність апетиту;
 • сухий кашель;
 • риніт;
 • діарея, нудота.

Якщо пацієнт звернувся у лікарню з такими симптомами, лікарі повинні провести лабораторні аналізи на інфекції і зробити рентген грудної клітки. На ранніх стадіях захворювання в легенях може не бути ніяких структурних змін. Заключний діагноз ставиться на підставі результатів аналізів на віруси і інфекції.

Подальший перебіг захворювання коронавірусом

Прогресуючи (карта росповсюдження Соvid-19 онлайн), коронавірус 2019-nCoV вражає легені хворого. Уже через 7 днів після проявів перших симптомів у пацієнта розвивається важка форма пневмонії. При цьому запалені альвеоли легень заповнюються рідиною, що перешкоджає нормальному газообміну. Це порушує процес дихання, викликає гострий дефіцит кисню в тканях. Подальший розвиток хвороби залежить від стану організму людини і якість наданої йому медичної допомоги:

Несприятливий прогноз

Якщо імунітет зараженої людини ослаблений або у неї наявні важкі супутні захворювання, висока ймовірність смерті. В групі ризику похилі люди, діти, люди, які страждають важкими патологіями серцево-судинної і дихальної системи, цукровим діабетом. Саме пневмонія, котра розвивається на фоне зараження коронавірусом 2019-nCoV, стає причиною смерті людей.

Сприятливий прогноз

Помітивши симптоми, людина повинна швидко звернутись у лікарню, шанси на одужання підвищуються. Провівши аналіз на віруси і інфекції, лікарі можуть встановити правильний діагноз і приступити до лікування.

Специфічні ліки от китайського коронавіруса 2019-nCoV поки не розроблені. Але проведення симптоматичної терапії спільно з прийомом противірусних препаратів широкого спектра дії приводить до одужання. Лікування направлено на підтримку функції легень.

Випадки повного одужання уже офіційно зафіксовані в Китаї. Лікарі запевнюють, що повністю справиться з лихоманкою і болями вдається на 10-12 день хвороби. При цьому у людини може зберігатись кашель, котрий, на думку експертів, уже не небезпечний для оточуючих.

Як дізнатись і перевірити симптоми коронавіруса у людини?

Самостійно діагностувати зараження 2019-nCoV неможливо. Єдиний спосіб виявити хворобу на ранній стадії – звернутись до лікаря при проявах любого нездужання. Навіть незначне підвищення температури і легкий кашель – тривожні симптоми. Лікар назначить аналіз крові або сечі на інфекції, що дозволить встановити точну причину патологічних проявів.

Особливо важливо дотримуватись цього правила наступним категоріям людей:

 • подорожуючі, які відвідували недавно Китай з туристичною або робочою метою;
 • співпрацівники міжнародних компаній, які часто контактують з іноземцями;
 • люди, які мають друзів, родичів, знайомих, які недавно повернулись з країн Азії;
 • робітники аеропортів, вокзалів, морських портів;
 • люди, які регулярно контактують з великою кількістю незнайомців.

В умовах епідемії ніхто не може почувати себе в повній безпеці.  Аби не сплутати банальну простуду з небезпечним для життя захворюванням, звертайтесь до лікаря при перших ознаках слабкості і нездужання. Тепер ви знаєте які симптоми коронавіруса у дорослої людини чи дитини проявляються першими.