Матеріал призначений для тих, хто цікавиться, які симптоми можуть бути помітні першими і схожі на коронавірус у людини, як дорослих так і дітей. В реальності, перші симптоми коронавіруса у людини можуть проявитись тільки на 14 день після інфікування. Уважно прочитайте статтю і залиште свій коментар.
В грудні виник спалах захворювання 2019-nCoV (новий коронавірус 2019 року), джерелом якого, вважають базар морепродуктів міста Ухань, де також продавали летючих миш и змій.
Переважну форму інфекції, котру провокує вірус, являється респіраторна. Кишкова різновидність зустрічається значно рідше, і переважно у дітей. ГРВІ, котра виникає під дією вірусу, зазвичай триває протягом кількох днів і закінчується повним одужанням. Але в деяких випадках вона може здобувати форму атипової пневмонії або важкого гострого респіраторного синдрому (ВГРС). Ця патологія характеризується високими показниками летальності (38%), оскільки супроводжується гострою дихальною недостатністю.
11 грудня 2020 року ВОЗ надала новому коронавірусу офіційної назви - Covid-19.
Епідемія коронавіруса 2019-nCoV швидко поширюється, і охоплює нові території. Кількість інфікованих збільшується з кожним днем, що викликає занепокоєння медиків по всьому світу. Вакцини від цього виду збудника поки немає, тому особливо важливо знати характерні симптоми захворювання і своєчасно розрізнити їх у випадку зараження.
Небезпека епідемії 2019-nCoV, яка спалахнула в Китаї, полягає в «розмитості» симптомів і недостатньої вивченості збудника. Всього сімейство коронавірусів складається із 39 різних вірусних збудників, які вражають людей і тварин. Нижче ми розберемо основі перші симптоми коронавіруса у людини, а також заходи профілактики. Лікарі вважають, що перше зараження людини виникло під час контакту з хворим ссавцем, імовірно летючою мишею. Кілька днів назад влада КНР підтвердили, що інфікуватись можливо і від хворої людини повітряно-крапельним шляхом.
Особливість коронавіруса полягає в тому, що він може швидко вражати органи дихальної системи (легені), нервові волокна, шлунково-кишковий тракт. Така агресивність вірусу 2019-nCoV і приводить до летальності у деяких пацієнтів.
Загальні симптоми коронавіруса у людини легко сплутати із звичайним грипом або простудою:
Інтенсивність цих симптомів відрізняється у кожної людини. Люди похилого віку, які мають сильний імунітет, переносять захворювання легше. Якщо хвороба уражає похилу людину або дитину, високий ризик летальності із-за системного ураження внутрішніх органів.
Давайте розберемось, які перші ознаки коронавіруса у людини можуть виникати після інкубаційного періоду. Після того, як коронавірус проник в організм, наступає інкубаційний період. В цей час вірус розноситься з током крові по органам і тканинам, ніяк не проявляючи себе. Тривалість інкубаційного періоду складає від 7 до 14 днів. Проаналізувавши всі зафіксовані і вивчені випадки розвитку захворювання, лікарі прийшли до висновку, що у більшості пацієнтів інкубаційний період триває близько 10 днів. По іншій інформації, якщо зараження виникає від людини до людини, цей час скорочується до 5 днів.
Тільки по закінченні інкубаційного періоду у зараженої людини проявляються перші симптоми захворювання. До цього моменту хворий не відмічає нездужання, слабкості і лихоманки. Саме в зв’язку з цим, спалах епідемії не вдалось утримати у місті Ухань, де виникло перше зараження. Відлітаючи із Китаю, захворілі навіть не здогадувались, що вивозять з собою небезпечний збудник.
Якщо пацієнт звернувся у лікарню з такими симптомами, лікарі повинні провести лабораторні аналізи на інфекції і зробити рентген грудної клітки. На ранніх стадіях захворювання в легенях може не бути ніяких структурних змін. Заключний діагноз ставиться на підставі результатів аналізів на віруси і інфекції.
Прогресуючи (карта росповсюдження Соvid-19 онлайн), коронавірус 2019-nCoV вражає легені хворого. Уже через 7 днів після проявів перших симптомів у пацієнта розвивається важка форма пневмонії. При цьому запалені альвеоли легень заповнюються рідиною, що перешкоджає нормальному газообміну. Це порушує процес дихання, викликає гострий дефіцит кисню в тканях. Подальший розвиток хвороби залежить від стану організму людини і якість наданої йому медичної допомоги:
Якщо імунітет зараженої людини ослаблений або у неї наявні важкі супутні захворювання, висока ймовірність смерті. В групі ризику похилі люди, діти, люди, які страждають важкими патологіями серцево-судинної і дихальної системи, цукровим діабетом. Саме пневмонія, котра розвивається на фоне зараження коронавірусом 2019-nCoV, стає причиною смерті людей.
Помітивши симптоми, людина повинна швидко звернутись у лікарню, шанси на одужання підвищуються. Провівши аналіз на віруси і інфекції, лікарі можуть встановити правильний діагноз і приступити до лікування.
Специфічні ліки от китайського коронавіруса 2019-nCoV поки не розроблені. Але проведення симптоматичної терапії спільно з прийомом противірусних препаратів широкого спектра дії приводить до одужання. Лікування направлено на підтримку функції легень.
Випадки повного одужання уже офіційно зафіксовані в Китаї. Лікарі запевнюють, що повністю справиться з лихоманкою і болями вдається на 10-12 день хвороби. При цьому у людини може зберігатись кашель, котрий, на думку експертів, уже не небезпечний для оточуючих.
Самостійно діагностувати зараження 2019-nCoV неможливо. Єдиний спосіб виявити хворобу на ранній стадії – звернутись до лікаря при проявах любого нездужання. Навіть незначне підвищення температури і легкий кашель – тривожні симптоми. Лікар назначить аналіз крові або сечі на інфекції, що дозволить встановити точну причину патологічних проявів.
Особливо важливо дотримуватись цього правила наступним категоріям людей:
В умовах епідемії ніхто не може почувати себе в повній безпеці. Аби не сплутати банальну простуду з небезпечним для життя захворюванням, звертайтесь до лікаря при перших ознаках слабкості і нездужання. Тепер ви знаєте які симптоми коронавіруса у дорослої людини чи дитини проявляються першими.