Профилактика коронавируса у человека в 2020 году

Профілактика коронавіруса у людини в 2020 року — це комплекс заходів, направлених на збільшення захисних функцій організму в боротьбі з інфекцією. Масова епідемія коронавіруса, яка почалась в Китаї в кінці 2019 року, хвилюють кожного, хто турбується про своє здоров’я і життя близьких. Заражені новим китайським вірусом приводять до розвитку небезпечної пневмонії, яка може закінчитись смертю. Специфічної вакцини і ліків від хвороби до цих пір не розробили. Щоб уникнути зараження, важливо дотримуватись нескладних правил профілактики коронавіруса.

Профілактика коронавіруса у людини в 2020 році

Щоб правильно організувати профілактичні заходи важливо знати, як розповсюджується збудник і яку представляє загрозу. Першоджерелом китайського вірусу 2019-nCoV (COVID-2019 — офіційна назва) імовірно стали дикі або домашні тварини. Вчені схиляються, що перше зараження виникло при контакті людини з летючою мишею. Тому профілактика коронавіруса включає обмеження взаємодій з чужими тваринами і вживання в їжу м’яса диких звірів.

От людини до людини інфекція передається повітряно-крапельним и фекально-оральним шляхом. У великій кількості збудник знаходиться в природніх виділеннях носоглотки, блювотних масах, фекаліях хворої тварини або людини. Від того, яким шляхом вірус 2019-nCoV проникає в організм, залежить розвиток інфекційного процесу. При повітряно-крапельному зараженні – більш виражені респіраторні симптоми, при фекально-оральному шляху передачі – шлунково-кишкові ураження.

Профілактика коронавіруса потрібна навіть тим, хто вже перехворів цим захворюванням. Справа в тому, що під час хвороби синтезуються антитіла, але вони не гарантують захисту від повторного зараження.

Заходи профілактики коронавіруса у дорослих 

Профілактичні заходи у дорослих людей включають такі рекомендації:

 • Підтримуйте чистоту всіх поверхонь в будинку і офісі, регулярно проводьте вологе прибирання і провітрювання приміщень;
 • Слідкуйте за чистотою рук, для проведення гігієнічних процедур використовуйте дезінфікуючі;
 • Старайтесь не торкатись руками до губ, очей, слизових оболонок носа. Робити це потрібно тільки після миття рук. Вчені говорять, що люди несвідомо роблять такі дотики не менше 15 раз за годину;
 • Придбайте в аптеці дезінфікуючий засіб  розпиленням (в формі спрею) і носіть його завжди з собою. Це допоможе організувати профілактику коронавіруса, де би ви не знаходились.
 • Старайтесь готувати їжу самостійно або їсти в перевірених закладах громадського харчування. Не купуйте сумнівний фаст-фуд, особливо блюда, ямі містять м’ясо;
 • Не вживайте їжу із одної упаковки з іншими людьми (горішки, чіпси, цукерки, печиво). Віддайте перевагу снекам і продуктам в герметичній індивідуальній упаковці. Також неможна пити напої із одної пляшки з іншими людьми;
 • Дуже важливо дотримуватись правил профілактики коронавіруса після відвідування громадських місць. Особливо це стосується місць скупчення великої кількості іноземців. До таких місць відносять аеропорти, вокзали, громадський транспорт, спортивні арени. В таких місцях краще носити медичну маску або прикривати рот і ніс чистою серветкою;
 • Поки епідемія не пригнічена, старайтесь не тиснути руку і не цілуватись при зустрічі з малознайомими людьми. Ці нормальні заходи профілактики коронавіруса не повинні сприйматись оточуючими, як прояв неповаги;
 • Уважно віднесіться до чистоти поверхонь гаджетів і електроніки —  екран смартфона, пульти дистанційного управління, клавіатура и мишка комп’ютера і т.д.;
 • Переконайтесь, що кожен член сім’ї користується своїм індивідуальним набором для гігієни – зубна щітка, рушник, гребінь, білизна і т.д.

Серед заходів обов’язкової профілактики лікарі вказують носити медичні маски. Але ефективність захисту маски залежить від дотримання правил її використання. Щоб обмежити контакт вірусного збудника зі слизовими оболонками ротової порожнини і носа, проміжок між обличчям і маскою повинен бути мінімальним. Неможна торкатись маски руками під час використання. Після кожного використання, важливо змінювати медичні маски. Повторне використання таких засобів профілактики і передача їх іншим людям категорично заборонено.

Корисна інформація: перегляньте матеріал, про перші симптоми коронавіруса у людини.

Заходи профілактики коронавіруса у дітей

Головне, що потрібно зробити батькам – провести бесіду з дітьми на тему небезпеки зараження і важливості профілактики коронавіруса. Діти шкільного віку повинні розуміти, наскільки серйозна небезпека виникає при недотриманні правил гігієни рук і поверхонь.

До інших заходів профілактики коронавіруса у дітей лікарі відносять:

 • комплексне зміцнення імунітету дитини – повноцінне харчування, прийом вітамінів, фізична активність, загартовування;
 • обмеження контактів з хворими людьми;
 • відмова від відвідування лікувальних заходів без необхідності;
 • часткове обмеження відвідування місць масового скупчення людей.

При появі перших ознак респіраторних захворювань у дитини, негайно зверніться до лікаря. Випадки зараження дітей і підлітків  уже офіційно зафіксовані. Але лікарі відмічають, що летальних випадків серед дітей не було. Це означає, що ключову роль в лікуванні і профілактиці коронавіруса необхідно відводити власному імунітету дитини.

Препарати для профілактики коронавіруса

Міністерствами охорони здоров’я кількох країн рекомендуються три лікарських препарати, ефективних в лікуванні і профілактиці коронавіруса. До цього списку відносять:

 • Рибавірин – ефективний противірусний препарат, котрий застосовується для лікування важких інфекцій респіраторного спектра. Препарат випускається в капсулах.
 • Лопінавір+Ритонавір — комбінований противірусний засіб, розроблений для боротьби з важкими імунодефіцитами.
 • Рекомбінантний інтерферон бета-1b препарат антипроліферативної, противірусної і імуномодулюючої дії.

Важливо пам’ятати, що починати приймати лікарські препарати для профілактики коронавіруса категорично неможна без консультації лікаря. Спеціаліст проведе професійну оцінку стану імунної системи і при необхідності назначити медикаментозну профілактику.

Також памятка МОЗ описують профілактичні заходи у відношенні джерела інфекції:

 • негайна ізоляція хворих в спеціальні бокси або палати інфекційного стаціонару;
 • використання медичних масок і їх обов’язкова заміна кожні 2 години;
 • транспортування заражених пацієнтів окремим транспортом;
 • використання одноразового стерильного медичного інструментарію.

При дотриманні правил профілактики коронавіруса ризик зараження значно знижується. Повністю виключити імовірність розвитку захворювання дозволить тільки вакцинація. Над розробкою ефективної вакцини вже сьогодні працюють найкращі спеціалісти із різних країн світу.

Рекомендуємо: на головній сторінці нашого проекту знаходиться карта розповсюдження коронавіруса онлайн, де знаходиться статистика і графік по кількості одужалих, захворілих і кількість людей на карантині.