Профілактика коронавіруса у людини в 2020 року — це комплекс заходів, направлених на збільшення захисних функцій організму в боротьбі з інфекцією. Масова епідемія коронавіруса, яка почалась в Китаї в кінці 2019 року, хвилюють кожного, хто турбується про своє здоров’я і життя близьких. Заражені новим китайським вірусом приводять до розвитку небезпечної пневмонії, яка може закінчитись смертю. Специфічної вакцини і ліків від хвороби до цих пір не розробили. Щоб уникнути зараження, важливо дотримуватись нескладних правил профілактики коронавіруса.
Щоб правильно організувати профілактичні заходи важливо знати, як розповсюджується збудник і яку представляє загрозу. Першоджерелом китайського вірусу 2019-nCoV (COVID-2019 — офіційна назва) імовірно стали дикі або домашні тварини. Вчені схиляються, що перше зараження виникло при контакті людини з летючою мишею. Тому профілактика коронавіруса включає обмеження взаємодій з чужими тваринами і вживання в їжу м’яса диких звірів.
От людини до людини інфекція передається повітряно-крапельним и фекально-оральним шляхом. У великій кількості збудник знаходиться в природніх виділеннях носоглотки, блювотних масах, фекаліях хворої тварини або людини. Від того, яким шляхом вірус 2019-nCoV проникає в організм, залежить розвиток інфекційного процесу. При повітряно-крапельному зараженні – більш виражені респіраторні симптоми, при фекально-оральному шляху передачі – шлунково-кишкові ураження.
Профілактика коронавіруса потрібна навіть тим, хто вже перехворів цим захворюванням. Справа в тому, що під час хвороби синтезуються антитіла, але вони не гарантують захисту від повторного зараження.
Профілактичні заходи у дорослих людей включають такі рекомендації:
Серед заходів обов’язкової профілактики лікарі вказують носити медичні маски. Але ефективність захисту маски залежить від дотримання правил її використання. Щоб обмежити контакт вірусного збудника зі слизовими оболонками ротової порожнини і носа, проміжок між обличчям і маскою повинен бути мінімальним. Неможна торкатись маски руками під час використання. Після кожного використання, важливо змінювати медичні маски. Повторне використання таких засобів профілактики і передача їх іншим людям категорично заборонено.
Корисна інформація: перегляньте матеріал, про перші симптоми коронавіруса у людини.
Головне, що потрібно зробити батькам – провести бесіду з дітьми на тему небезпеки зараження і важливості профілактики коронавіруса. Діти шкільного віку повинні розуміти, наскільки серйозна небезпека виникає при недотриманні правил гігієни рук і поверхонь.
До інших заходів профілактики коронавіруса у дітей лікарі відносять:
При появі перших ознак респіраторних захворювань у дитини, негайно зверніться до лікаря. Випадки зараження дітей і підлітків уже офіційно зафіксовані. Але лікарі відмічають, що летальних випадків серед дітей не було. Це означає, що ключову роль в лікуванні і профілактиці коронавіруса необхідно відводити власному імунітету дитини.
Міністерствами охорони здоров’я кількох країн рекомендуються три лікарських препарати, ефективних в лікуванні і профілактиці коронавіруса. До цього списку відносять:
Важливо пам’ятати, що починати приймати лікарські препарати для профілактики коронавіруса категорично неможна без консультації лікаря. Спеціаліст проведе професійну оцінку стану імунної системи і при необхідності назначити медикаментозну профілактику.
Також пам’ятка МОЗ описують профілактичні заходи у відношенні джерела інфекції:
При дотриманні правил профілактики коронавіруса ризик зараження значно знижується. Повністю виключити імовірність розвитку захворювання дозволить тільки вакцинація. Над розробкою ефективної вакцини вже сьогодні працюють найкращі спеціалісти із різних країн світу.
Рекомендуємо: на головній сторінці нашого проекту знаходиться карта розповсюдження коронавіруса онлайн, де знаходиться статистика і графік по кількості одужалих, захворілих і кількість людей на карантині.